Audi’den iPhone’a Uygulama!

Audi ilginç bir yazılıma imza atıyor ve akıllı telefonlar ile otomobilleri aynı paydada buluşturuyor. Peki bununla neyimi amaçlıyor!

Lüks otomobil üreticisi olarak adını duyuran Audi, şimdilerde CarMonitor isimli yeni bir yazılımı duyurmuş durumda. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde araçlarının tüm durumunu gerçek zamanlı olarak analiz etme olanağına kavuşmuş oluyor ve uygulama iPhone’u otomobillere yakınlaştıran bir yapıya sahip. Aynı zamanda çevreye de duyarlı olan yazılım aracın havaya saldığı zehirli gaz oranını anlık olarak görebilmeyi CarMonitor’ü ile sağlayabiliyor. Otomobillerde yer almakta olan OBD-II portundan bilgileri alan bu yazılım Audi mühendisleri tarafından geliştirilmiş olup başarıya imza atacak gibi görünüyor.
Diğer yandan iPhone için entegre uygulamarın ardı arkası kesilmiyor. Bu kervana son olarak Audi araç firması da katılarak iPhone’a yakışacak en yararlı uygulamardan birini kullanıcı hizmetine sunuyor. Araçlarda güvenlik kontrolünü iPhone’a devreden Audi, ayrıca bu yeni teknolojiyi bundan sonraki her yeni modelinde bulunduracağını ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir