Nokia’dan Muhteşem Bir Konsept

Nokia Şirketi anlaşma yaptığı tasarımcı Jeremy-Innes Hopkins ile yeni bir modelin üretimine imza atmaya hazırlanıyor. Ekonomik dar boğazdan yeni kurtulmaya başladığı bugünlerde bunu devam ettirmeye çalışan Nokia, özellikle akıllı cihazlarda oldukça önemli atılımlar gerçekleştiriyor.

Hopkins yeni ortaya çıkardığı Nokia Kinetic konsepti ile Nokia için yepyeni bir tasarım boyutlandırmasına gidiyor. Henüz Kinetic modelin prototipi tanıtımda gösterilmesine rağmen, model oldukça sıra dışı özellikler sunuyor. Nokia Kinetic modelde alt kısım 18 mm, üst kısım ise 8 mm olarak tasarlanmış. Modelde kamera aksamı alt kısımda yer alıyor ve alt kısmında kalın bir yapıda olması ile de oldukça kullanışlı bir aksam ortaya çıkıyor. Bunun yanında Nokia Kinetic’in en önemli özelliği ise yine alt kısmın içerisinde bulunan elektronik mıknatıs oluyor. Cihaz bu sayede çağrı geldiğinde, mesaj geldiğinde ya da alarm çaldığında otomatik olarak ayağa kalkıyor. Üstelik yine bir dikkat çekici olay da gelen çağrının reddedilmek istenmesinde telefonun kalktığı yerden tekrar geri yatırılması ile gerçekleşmesi oluyor.
Şu an konsept halinde bulunan Nokia Kinetic, tanıtımda gerçekleşen kulis söylentilerine göre yakın bir zamanda hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Modelin fiyatının ne olacağını hakkında karar vermek ise şimdiden oldukça zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir