Samsung’un 2011 Yılı Hedefi 40 Milyon Akıllı Cihaz

Samsung firmasının başında bulunan Shin Jong-kyun, Güney Kore’nin başkenti Seoul’da, yani Samsung’un anavatanında bazı açıklamalarda bulundu. Jong-kyun açıklamalarında 2010 sonu itibari ile 20 milyon akıllı telefon satmayı planlamış olduklarını ve bu oranın yılın başında belirlenen hedefin çok yakınında olduğunu belirtti. Ayrıca şu an itibari ile satılan akıllı cihazların sayısının da 18 milyon civarlarında olduğunu kaydetti.

Samsung yaptığı açıklamalar ile 2011 yılında çıtayı yükseltmeyi hedeflediğini belirtirken, Nikkei Business Daily gazetesindeki habere göre ise Güney Kore’li elektronik devi Samsung’un gelecek yıl yani 2011 yılında dünya çapında 40 milyon akıllı telefon satmayı hedeflediğini yazdı. Bu bilgiler ışığında Samsung’un hedeflerinde Android mobil işletim sistemli akıllı telefon Galaxy S modelin önemli bir yer tuttuğu ifade edildi. Diğer yandan Samsung’un geniş yelpazede pazara sunacağı tablet seçeneklerini ise 2011 yılı içinde sektöre süreceği belirtildi.
Samsung yaptığı birçok ortaklık ve kendi bünyesinde ki çalışmaları ile sektör hacmini oldukça genişletmiş durumda. Teknoloji anlamında her konuda öne çıkan Samsung Şirketi, giderek pazarın vazgeçilmezleri arasına girmeye başladığını açıkça gösterir bir pozisyon alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir