Sony Ericsson Xperia X10’a Multi Touch

Sony Ericsson Xperia X10 modeline 2011 yılının başlarında multi touch özelliği getirmeyi planlıyor. Uzun süredir model üzerinde yapılan yorumlarda cihazın bamzı konularda eksik olduğu ortaya sürülüyordu. Ve ön plana çıkan eksiklikler arasında multi touch özelliğinin bulunmaması yer alıyordu.

Yapılan yorumlar ve şikayetler üzerine Sony Ericsson’un, Xperia X10 modeline multi touch özelliği eklemeyi düşündüğü belirtildi. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bu eklentinin bütün Xperia X10 modellerine getirileceğini belirten Sony Ericsson, bu konuda yaptığı birtakım açıklamalarda bu desteğin kısıtlamalar dahilinde modellere ekleneceğini ifade ediyor. Ericsson’un konu ile ilgili verdiği detaylara göre multi touch özelliğinin internet tarayıcılarında ve harita üzerlerinde rahatlıkla kullanılabileceğini,  ancak bu özelliğin X ve Y eksenlerinin kesiştiği boyutlarda sorun çıkarabileceğini duyuruyor. Diğer yandan yapılan diğer açıklamalar üçüncü kısım uygulamalarında bu özellikten faydalanabileceği gösteriyor. Fakat aynı kısıtlamaların bu uygulamalarda da görüleceği belirtiliyor.
Birtakım kısıtlamalar da olsa Sony Ericsson tarafından yapılan bu yenilik, kullanıcıları için oldukça önemli bir boyutta yer alıyor. Bu yüzden yapılan yenilik ve gelişmeler her halükarda Sony Ericsson’un bir adım ileri gitmesine neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir