Nokia N8 Açılma Sorununa Açıklama

Rovio Mobile Şirketi yeni yaptığı bir açıklama ile düşük güçlü Android sistemlere sahip cihazlar için yeni bir Angry Birds sürümü çıkaracağını duyurdu.

Android sistemlerin yetersizliği konusunda söylentilerin devam ettiği son zamanlarda, Rovio Mobile tarafından yayınlanacak bu sürüm Android kullanıcılarının içini biraz da olsun rahatlatacak gibi gözüküyor.

Rovio Mobile yetkilileri yaptıkları açıklamalarda Angry Birds’ün hafif bir sürümünü çıkarma konusunda biraz düşündüklerini ortaya sürdü. Ancak Angry Birds oyunu hayranlarının bu konuda sıkıntı yaşamasının kendilerini böyle bir sürümü üretmeye yönelttiğini belirtti. bu konuda ki en büyük yönlendirmenin, eski sürüm Android cihazların oyunu çalıştırmada zorlanması sonucu olduğunu belirten yetkililer, ayrıca piyasaya sürdükleri yeni sürümün bilinen Angry Birds’den bir farkı olmadığını ifade etti. Yani yeni sürümde daha az level ya da oyun seviyelerinde herhangi bir düşüş olmadığı öne sürüldü.

Açıklamalardan da anlaşıldı ki Rovio Mobile Şirketi’nin yeni hafif bir sürüm ile Android kullanıcılarına oyunun tam sürümünü tam performansla sunacağı belirtildi.

Android’e Özel Uygulama Tavsiyeleri StumbleUpon’dan!

Çokça zaman önce kullanıma giren ve internet kullanıcıları için zevklerine uygun web siteleri bulmaya yardımcı olan StumbleUpon, kullanıcılarına bu konuda kolaylık sağlayan bir uygulama niteliğindedir. StumbleUpon şimdilerde aynı hizmeti mobil uygulamalar için de vermeye başladı.

Ayrıca Android cihazlar için sunulan StumbleUpon uygulamasında yapılan güncelleme ile eklenen yeni bir özellik sayesinde Android’li cihaz kullanıcılarına memnun kalabilecekleri bir uygulama önerisi de sunuldu. Bu uygulamanın mevcut Android uygulama veritabanından çektiği tavsiyelerin iyi bir başlangıç olduğunu söylemek pek yanlış olmaz. Okumaya devam et Android’e Özel Uygulama Tavsiyeleri StumbleUpon’dan!

Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Son zamanlarda yaptığı birçok ortaklıkla adından oldukça bahsettiren Samsung, şimdide Giorgio Armani ile yeni bir ikili olma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl Windows Phone işletim sistemi tabanlı bir akıllı cihaz için işbirliğinde bulunan şirketler, bu defa GT-i9010 adını verdikleri ve Android işletim sistemi tabanlı yeni bir Galaxy modeli için beraber çalışma kararı aldılar. Giorgio Armani logosunu taşıyan cihaz Android 2.2 Froyo sürümüne sahip. Ayrıca 1 GHz Cortex A8 işlemci de, model bünyesinde yer alan işlemi yongası. 4.0 inç genişliğinde ekran boyutu içeren GT-i9010, bu ekran üzerinde 480 x 800 piksel kalitesinde çözünürlük sunuyor. Okumaya devam et Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Şirketi Google ile yaptığı ortaklık sonucu Nexus S telefonu piyasaya çıkarmıştı. Şimdi ise bu işbirliğinden sızan habere göre ortakların Samsung Andorid 2.3 mobil işletim sistemi bulunduran yeni bir akıllı telefon üreteceği gündemde yerini almış durumda.

Yeni modelin Samsung’un yeni amiral gemisi olacağı konuşuluyor. Teknik özellikleri ve tasarımı ile şimdiden oldukça büyük bir beğeni toplayan Samsung modelinin konsepti, Galaxy 2 adını alacağa benziyor. Modelin görselleri ise Engadget tarafından internet ortamına çoktan sürülmüş durumda. Bu görsellerde ön plana çıkan ise yeni akıllı cihazda 4.3 ya da 4.5 inç genişliğinde bir ekran bulunacağı oluyor. Ayrıca bu ekranın Super Amoled özelliği bünyesinde barındırması da, dikkat çeken diğer Okumaya devam et Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Orion Yongası Telefonlara Taşınıyor

Samsung gelişimini tamamladığı Orion yongasını tamamladı ve yakında hizmete sokmaya kara verdi.

Orion yongası üzerinde çift çekirdekten oluşan 1 GHz Cortex A9 işlemci ve dört çekirdekten oluşan Mali 400 grafik işlemci yer alıyor. ARM tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen konsferansın ana konusunu ise Orion yongası oluşturdu. Konferansta Orion yongası, Linux tabanlı Linaro ve Android 2.2 Froyo bulunan cihazlarda tanıtıldı. Yapılan konferans içeriğinde tanıtılan Orion’un birtakım eksik yönleri olduğu ortaya çıktı. Örneğin hala geliştirme Okumaya devam et Samsung Orion Yongası Telefonlara Taşınıyor

Android 2.3 Sürümü Yakında Geliyor

Google firmasının Android sistemini 2.2 versiyonuna güncellemesi, batarya ömründe ve telefon performansında önemli yenilikler sağlamıştı. Android sistemine sahip cep telefonu alan kişilerin kafasındaki acaba sorularını da böylece yok etmişti. Bugünlerde ise Gingerbread takma ismiyle yeni Android sistemi piyasaya çıkarılmaya hazırlanıyor.

Google firmasında çalışan Alvaro Fuentes Vasquez kendi kişisel LikedLN profilinde, Android 2.3’ün ilk olarak hangi model cep telefonlarına geleceğine dair çeşitli tüyolar verdi; “Nexus One telefonlarınızı birkaç gün içinde gelecek olan Android 2.3 güncellemesi için hazırlayın.”

Nexus One modelinin sadece internet üzerinden online olarak sunulması ve piyasadaki teknoloji mağazalarına çok az sayıda gönderilmesi satışını büyük oranla düşürmüştü. Android’i takip eden kullanıcılarda daha evvelki 2.2 sürümününde ilk olarak Nexus One modellerine geldiğini anımsayacaklardır.

Android 2.3 güncellemesiyle birlikte arayüzde çeşitli değişiklikler olacak, sahip olduğu internet tarayıcısına HTML 5 için tam destek sağlanacak,  yeni bir GPS modülüyle birlikte ufak tefek çeşitli değişikliklerde olacak.

Cep Telefonunda HTML5 Tabanlı Yazılım!

Cep telefonunuzda HTML 5 tabanlı yazılımlar mı kullanmak istiyorsunuz? O halde Android ve iOS’te gördüğünüz geliştirme ortamı artık Symbian^3 ile sizin emrinizde!

Dünyada bir ilk olacak olan HTML5, CSS3 ve Javascript tabanlı uygulama geliştirme ortamı olan Sencha Touch Symbian^3 kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Genellikle iOS’li akıllı telefonlarda çokça başvurulan bir kaynak olan Sencha Touch Framework, ilgi çekici tasarımı ve dokunmatik ekran deneyimi ile Android geliştiricilerinin de vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Sistemi yormayan bir ara yüze sahip Okumaya devam et Cep Telefonunda HTML5 Tabanlı Yazılım!

Android’deki Problemlere Toptan Çözüm

Ne yazık ki akıllı telefonları aldığımızda telefona tam manasıyla hakim olamıyorsunuz. Bunun nedeni de telefonlardaki güvenlik önlemleri oluyor. Bu güvenlik önlemlerini aşmak için her telefon markası için değişik çözümler sunuluyor. Ama sadece bunla bitmiyor. Bunun yanında üçüncü şahıs programlara da ihtiyaç duyuluyor.

Bunlardan biride Android System Info adıyla tüm android sürümlerinde çalışabilen bir uygulama. Sisteme ilişkin detaylı bilgiler sunan bu program açık olan uygulamaları ve kurulu programları gösterme gibi özelliği bulunduruyor.
Birçok görev yöneticisi programı gibi pil durumunu, ram’in ne kadarının kullanıldığına dair bilgilerde sunan bu Android uygulaması, diğer görev yönetici programlarından farklı olarak Okumaya devam et Android’deki Problemlere Toptan Çözüm

Dell Firması Çalışanları Artık Blackberry Kullanmayacak

Bir taraftan Apple firmasının iPhone’u diğer taraftan Google firmasının Android’i ile fırtına yaratan bir sürü cep telefonu meodeli.. BlackBerry’nin yaratıcısı olan RIM firmasının son zamanlarda pek parlak günler geçirmediği açık bir gerçek. Bilgisayar devi ve cep telefonu piyasasının en son üyesi olan Dell firmasının aldığı en son karar ise, RIM firması için önemli bir kayıp niteliği taşıyor.

Dell ve RIM firmaları arasında yapılan sözleşme nedeniyle, yaklaşık 25.000 Dell çalışanı bugüne kadar sadece BlackBerry kullanıyordu. Fakat Dell, almış olduğu son bir kararla, bundan sonra çalışanların hepsine BlackBerry telefon vermeyeceğini duyurdu. Bundan sonra firmanın 25.000 çalışanına yine firmanın kendi üreteceği Dell Venue Pro model cep telefonları verilecek. Venue Pro, firmanın Windows Phone 7 işletim sistemli ilk cep telefonu olma özelliğinide taşıyor.

Herkesin bildiği gibi BlackBerry modelleri, genellikle iş alanında adından söz ettiren bir telefon. Fakat Dell firması gibi birkaç tane büyük firma daha BlackBerry’den vazgeçtiğini açıklarsa, işte o zaman RIM için şapkasını önüne alıp düşünme vakti gelmiştir demektir.

Lifeview 85 $’dan Satılacak

Birçoğumuz iPhone gibi geniş ve renkli ekrana sahip bir cep telefonu kullanmak isteriz. Fakat Sony Ericsson firması bu görüşe karşı çıkanları düşünmüş olacak ki, Lifeview adında resimde gördüğünüz ufak aleti tasarlamış.

Bu senenin sonunda veya 2011 senesinin ilk ayında 85 dolarlık fiyatıyla piyasaya çıkacak olan Lifeview, aslında şekil olarak 1.3 inç genişliğinde küçük bir ekrana benziyor. Yaptığı iş ise, Android işletim sistemine sahip Xperia X10 serisi cep telefonları ile senkronizasyon kurup birçok işlemi telefonunuzu cebinizden bile çıkarmadan gerçekleştirmenizi sağlamak. Senkronizasyonu Bluetooth yardımıyla kuran cihaz, gelen aramaları görmenizi, Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlarda olan güncellemeleri takip etmenizi ve kolay bir şekilde mp3lerinizi dinlemenize olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra aparat Xperia cep telefonunu baştan sona tarayarak uyumlu olan yazılımları buluyor ve onlar üzerinde de size seçim imkanı sunuyor.

OLED teknolojisiyle birlikte tasarlanan Lifeview, telefon ile 10 metre mesafeden bağlantı sağlayabiliyor. Kutuda aparatla birlikte birde bileğinize takmanız için bir bileklikte sizi bekliyor olucak.