Nokia N8 Açılma Sorununa Açıklama

Rovio Mobile Şirketi yeni yaptığı bir açıklama ile düşük güçlü Android sistemlere sahip cihazlar için yeni bir Angry Birds sürümü çıkaracağını duyurdu.

Android sistemlerin yetersizliği konusunda söylentilerin devam ettiği son zamanlarda, Rovio Mobile tarafından yayınlanacak bu sürüm Android kullanıcılarının içini biraz da olsun rahatlatacak gibi gözüküyor.

Rovio Mobile yetkilileri yaptıkları açıklamalarda Angry Birds’ün hafif bir sürümünü çıkarma konusunda biraz düşündüklerini ortaya sürdü. Ancak Angry Birds oyunu hayranlarının bu konuda sıkıntı yaşamasının kendilerini böyle bir sürümü üretmeye yönelttiğini belirtti. bu konuda ki en büyük yönlendirmenin, eski sürüm Android cihazların oyunu çalıştırmada zorlanması sonucu olduğunu belirten yetkililer, ayrıca piyasaya sürdükleri yeni sürümün bilinen Angry Birds’den bir farkı olmadığını ifade etti. Yani yeni sürümde daha az level ya da oyun seviyelerinde herhangi bir düşüş olmadığı öne sürüldü.

Açıklamalardan da anlaşıldı ki Rovio Mobile Şirketi’nin yeni hafif bir sürüm ile Android kullanıcılarına oyunun tam sürümünü tam performansla sunacağı belirtildi.

iPhone’un Favorisi Bu Oyun!

”Angry Birds” isimli oyun neredeyse 7 milyon iPhone’a yüklenerek gün geçtikçe popülerliğini artırıyor. Ayrıca dünya devi olan Electronic Arts,oyunun yapımcısı Chillingo’yu satın almış durumda.

“Angry Birds” oyunu iPhone için piyasaya sürülmüş olup, 7 milyon kullanıcının 99 sent para vererek indirdiği oyunu üreten firma Chillingo, Electronic Arts’ın himayesi altına girdi.
Oyunun başarısından ve büyük ilgi görmesinden sonra oyunu Chillingo ve Rovio firmaları Android için oyunu bedava olarak piyasaya sürdü ve oyun Okumaya devam et iPhone’un Favorisi Bu Oyun!