Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Son zamanlarda yaptığı birçok ortaklıkla adından oldukça bahsettiren Samsung, şimdide Giorgio Armani ile yeni bir ikili olma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl Windows Phone işletim sistemi tabanlı bir akıllı cihaz için işbirliğinde bulunan şirketler, bu defa GT-i9010 adını verdikleri ve Android işletim sistemi tabanlı yeni bir Galaxy modeli için beraber çalışma kararı aldılar. Giorgio Armani logosunu taşıyan cihaz Android 2.2 Froyo sürümüne sahip. Ayrıca 1 GHz Cortex A8 işlemci de, model bünyesinde yer alan işlemi yongası. 4.0 inç genişliğinde ekran boyutu içeren GT-i9010, bu ekran üzerinde 480 x 800 piksel kalitesinde çözünürlük sunuyor. Okumaya devam et Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Şirketi Google ile yaptığı ortaklık sonucu Nexus S telefonu piyasaya çıkarmıştı. Şimdi ise bu işbirliğinden sızan habere göre ortakların Samsung Andorid 2.3 mobil işletim sistemi bulunduran yeni bir akıllı telefon üreteceği gündemde yerini almış durumda.

Yeni modelin Samsung’un yeni amiral gemisi olacağı konuşuluyor. Teknik özellikleri ve tasarımı ile şimdiden oldukça büyük bir beğeni toplayan Samsung modelinin konsepti, Galaxy 2 adını alacağa benziyor. Modelin görselleri ise Engadget tarafından internet ortamına çoktan sürülmüş durumda. Bu görsellerde ön plana çıkan ise yeni akıllı cihazda 4.3 ya da 4.5 inç genişliğinde bir ekran bulunacağı oluyor. Ayrıca bu ekranın Super Amoled özelliği bünyesinde barındırması da, dikkat çeken diğer Okumaya devam et Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Galaxy i5503 Çıktı

Dünyanıın önde gelen telefon üreticilerinden biri olan Samsung firması, sosyal bir tarz yansıtan i5503 Galaxy 550’yi 550 Lira satış fiyatıyle birlikte Türkiye pazarına çıkardığını bildirdi.

Android işletim sistemi kullanan bu model, Social Hub desteğiyle birlikte kullanıcıların sosyal ağ bilgilerini, rehberdeki kişilerin telefon, email, fotoğraf gibi bilgilerini özel bir merkezde depolayarak, tek bir kanal üzerinden ulaşabilmelerine olanak sağlıyor.

Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarla çok içli dışlıysanız, Samsung’un bu modeli ile birlikte çok kolay bir şekilde profil güncellemelerinizi gerçekleştirebilir, arkadaş listenizdeki kişileri görebilir ve bu kişilerle sohbet edebilirsiniz. Özellikle en büyük avantajı kuşkusuz tüm bu saydığımız şeylerin tek bir çatı altından yapılıyor olması. Samsung Galaxy i5503 ile birlikte organize ettiğiniz partileri veya gezileri Facebook’ta yayınlayabilir, o anda olduğunuz mekanı yada adresi Foursquare aracılığıyla yayınlayabilir hatta çektiğiniz mobil fotoğraflarıda çok kolay bir şekilde Flickr adresine yükleyerek paylaşabilirsiniz.