Nokia N8 Açılma Sorununa Açıklama

Nokia’nın yakın bir zaman içerisinde pazara sunduğu Nokia N8 açılma ve kapanma sorunu ile karşı karşıya geldi. Birçok N8 kullanıcısının bu dertten muzdarip olduğu açıklanırken, blog sitelerine yapılan yorumlarda kullanıcılar şikayetlerini dile getirmeye başladı.

Konu ile ilgili açıklama Nokia tarafından geldi. Nokia Başkan Yardımcısı Niklas Savander oluşan problemlerden Nokia’nın sorumlu olduğunu belirterek, bu konuda sorun yaşayan kullanıcıların Nokia teknik servislerine başvurmasını rica etti. Problem hakkında bütün teknik servislere gerekli bilgi ve düzeltme çalışmalarının gönderildiğini öne süren Savander, ayrıca problemin çözülememesi halinde kullanıcıların telefonlarını değiştirebileceği şeklinde açıklamalarda bulundu. Diğer yandan bu sorunun sadece küçük bir kesim üzerin yoğunlaştığını ifade eden Savander, Nokia’nın kısa bir zaman içerisinde bu tür problemlerden tamamen arınacağını belirtti.
Oluşan problemler kapsamında uzmanlardan gelen yorumlar ise Nokia’nın geleceği hakkında pek iç açıcı olmadı. Krizden kurtulmaya çalışan Nokia’nın, kullanıcılarına hala bu tür sorunlar çıkarmasının büyük bir hata olduğu da özellikle belirtildi.

Yeni Nokia U

Nokia firması kullanıcıları tarafından dizayn edilen telefonunun fotoğraflarını ve özelliklerini resmi olarak açıkladı. Nokia U ismi verilen telefon, oldukça Nokia N8’i andırıyor.

2010 senesinin mart ayında start verilen projenin asıl hedefi kullanıcıların talep ettikleri özelliklere yönelik bir model çıkarmaktansa onların görüşlerini ve fikirlerini almaktı. Fakat Nokia U, Ekim ayında piyasa çıkarılan Nokia N8’e benzemesinden dolayı birazcık kafaları karıştırdı.

Yeni modelin N8’e oranla değişik yönleride bulunmakta. Nokia U, N8’de olan tek renk seçeneklerine sahip değil ve telefonun ekranı biraz daha geniş. Nokia N8’den 2 mm daha ince ve 1 mm daha uzun. Aynı zamanda USB 2 yerine USB 3 desteği vermekte olan modelde, N8’de de olan HDMI çıkışına ve High Definition video kaydetme özelliğide bulunmakta.

Nokia N8 Çıkış Tarihi Nihayet Açıklandı

Nokia firmasının büyük ümitler bağladığı, kullanıcıların ise merakla beklediği Nokia N8 için firma tarafından piyasaya çıkış tarihi belirlendi.

Nokia firması için büyük önem taşıyan yeni nesil akıllı telefonu N8 için Nokia İletişim Müdürü Tapani Kaskinen tarafından yapılan açıklamada 8 GB hafızaya sahip ürünün 30 Eylül’de dağıtıma çıkacağını, 16 GB hafızaya sahip olan çoklu dokunmatiğe sahip ürünün ise Ekim ayı içerisinde kullanıcıları ile buluşacağı bilgisini verdi.

Firma açıkçası bu kadar büyük bir yatırım yaptığı ve özellik bakımından oldukça fazla şey sunabilecek bir ürün için açıklama konusunda neden bu kadar korku duyuyor anlamış değiliz.

Ürün hakkında yapılan açıklama sonrasında gözler Ekim ayı içerisine çevrilmiş durumda. Eğer bir sorun açıklayıp dağıtım tarihini ertelemezlerse ürün Ekim ayı içerisinde oldukça gösterişli bir şekilde tanıtılacak.

Zaten yapılacak olan reklam filminde Pamela Anderson‘un oynatılacak olması da bunun göstergelerinden birisi olarak ele alınabilir sanırım.

Bakalım Nokia bu ürün ile piyasada akıllı telefon alanında adından daha fazla söz ettirebilecek mi. Yoksa rakipleri ona yetişecekler mi?

Nokia Reklamlarında Değişikliğe Gidiyor

Uzun süredir çoğunlukla telefonlarının ön planda olduğu ve insan figürünün geri planda bırakıldığı reklamlar Nokia için yeterli gelmemiş gibi görünüyor.

Bu kapsamda ünlü bir isim arayan firma şu aşamada aradığı iki ünlü ismi bulmuş gibi görünüyor. Bu iki ünlü Pamela Anderson ve Ed Westwick ‘den başkası değil elbette ki.

Alınan iki isimden birisinin mazisine baktınız da aslında Nokia firmasının neden bu tarz bir reklam ağına girdiğini merak edebilirsiniz. Açıkçası bende merak ediyor. Ama sanırım erkekler arasında büyük bir efsane olan Pamela Anderson ile kullanıcı vurmayı amaçlamaktalar.

İlk etapta Nokia N8 modeli için kamera karşına geçecek olan ikilinin reklamlarda bol bol yatak odası sohbetleri, asansör kaçamakları ve birçok farklı noktadan cinsel figür içeren göndermeler yapacakları gibi bir bilgi sızımı var dışarıya.

Yakın zamanda reklamlar yayına girer. Gerçi ülkemizdeki potansiyel kitle ele alınınca bunun ne kadar doğru olacağı, kanallarda ne kadar döneceği veya yayına alınıp alınmayacağı konusu bir soru işareti olarak ele alınabilir.

Bakalım Nokia bu atağıyla N8 için daha ateşli kullanıcılar elde edebilecek mi?