Nokia Reklamlarında Değişikliğe Gidiyor

Uzun süredir çoğunlukla telefonlarının ön planda olduğu ve insan figürünün geri planda bırakıldığı reklamlar Nokia için yeterli gelmemiş gibi görünüyor.

Bu kapsamda ünlü bir isim arayan firma şu aşamada aradığı iki ünlü ismi bulmuş gibi görünüyor. Bu iki ünlü Pamela Anderson ve Ed Westwick ‘den başkası değil elbette ki.

Alınan iki isimden birisinin mazisine baktınız da aslında Nokia firmasının neden bu tarz bir reklam ağına girdiğini merak edebilirsiniz. Açıkçası bende merak ediyor. Ama sanırım erkekler arasında büyük bir efsane olan Pamela Anderson ile kullanıcı vurmayı amaçlamaktalar.

İlk etapta Nokia N8 modeli için kamera karşına geçecek olan ikilinin reklamlarda bol bol yatak odası sohbetleri, asansör kaçamakları ve birçok farklı noktadan cinsel figür içeren göndermeler yapacakları gibi bir bilgi sızımı var dışarıya.

Yakın zamanda reklamlar yayına girer. Gerçi ülkemizdeki potansiyel kitle ele alınınca bunun ne kadar doğru olacağı, kanallarda ne kadar döneceği veya yayına alınıp alınmayacağı konusu bir soru işareti olarak ele alınabilir.

Bakalım Nokia bu atağıyla N8 için daha ateşli kullanıcılar elde edebilecek mi?