Samsung’un 2011 Yılı Hedefi 40 Milyon Akıllı Cihaz

Samsung firmasının başında bulunan Shin Jong-kyun, Güney Kore’nin başkenti Seoul’da, yani Samsung’un anavatanında bazı açıklamalarda bulundu. Jong-kyun açıklamalarında 2010 sonu itibari ile 20 milyon akıllı telefon satmayı planlamış olduklarını ve bu oranın yılın başında belirlenen hedefin çok yakınında olduğunu belirtti. Ayrıca şu an itibari ile satılan akıllı cihazların sayısının da 18 milyon civarlarında olduğunu kaydetti.

Samsung yaptığı açıklamalar ile 2011 yılında çıtayı yükseltmeyi hedeflediğini belirtirken, Nikkei Business Daily gazetesindeki habere göre ise Güney Kore’li elektronik devi Samsung’un gelecek yıl yani 2011 yılında Okumaya devam et Samsung’un 2011 Yılı Hedefi 40 Milyon Akıllı Cihaz

Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Son zamanlarda yaptığı birçok ortaklıkla adından oldukça bahsettiren Samsung, şimdide Giorgio Armani ile yeni bir ikili olma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl Windows Phone işletim sistemi tabanlı bir akıllı cihaz için işbirliğinde bulunan şirketler, bu defa GT-i9010 adını verdikleri ve Android işletim sistemi tabanlı yeni bir Galaxy modeli için beraber çalışma kararı aldılar. Giorgio Armani logosunu taşıyan cihaz Android 2.2 Froyo sürümüne sahip. Ayrıca 1 GHz Cortex A8 işlemci de, model bünyesinde yer alan işlemi yongası. 4.0 inç genişliğinde ekran boyutu içeren GT-i9010, bu ekran üzerinde 480 x 800 piksel kalitesinde çözünürlük sunuyor. Okumaya devam et Samsung ve Giorgio Armani’den Yeni Android

Samsung Nexus S 2011’de Mi ?

Daha evvelden Nexus S ile ilgili olan fotoğrafları sizinle telefon.gen.tr adresinde paylaşmıştık. Haberi yaptıktan iki gün sonra bu seferde Engadget sitesinde yer alan yeni bir telefon ise Nexus ile ilgili olan beklentileri iyice tırmandırdı.

Sitede yer alan habere göre HSPA+ özelliği bulunacak olan modelde 4.3 veya 4.5 inç boyutunda Super AMOLED 2 tane ekran, LED flaşa sahip 8 mp çözünürlükte kamera ve 1.2 GHZ hızında işlemciye sahip olacak. Bunun yanı sıra 1080 piksel olarakda video kayıdı yapabilecek. Android Gingerbread versiyonuyla stabil olarak çalışabilecek olan model “tasarımda yeni dönem” olarak düşünülüyor. Sitede yer alan fotoğraflara göz atıldığında, telefonun ultra ince ve bu sayede piyasadaki tüm rakiplerini geçtiği açıkca belli oluyor.

Ön taraftada 3G yüz kamerası bulunan modelde, Samsung’un TouchWiz arayüzüyle birlikte Google’ın C2DM hizmetide veriliyor. Samsung Nexus S’in 2011 senesinin Şubat ayında piyasaya çıkacağı yönünde söylentiler de mevcut.

Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Şirketi Google ile yaptığı ortaklık sonucu Nexus S telefonu piyasaya çıkarmıştı. Şimdi ise bu işbirliğinden sızan habere göre ortakların Samsung Andorid 2.3 mobil işletim sistemi bulunduran yeni bir akıllı telefon üreteceği gündemde yerini almış durumda.

Yeni modelin Samsung’un yeni amiral gemisi olacağı konuşuluyor. Teknik özellikleri ve tasarımı ile şimdiden oldukça büyük bir beğeni toplayan Samsung modelinin konsepti, Galaxy 2 adını alacağa benziyor. Modelin görselleri ise Engadget tarafından internet ortamına çoktan sürülmüş durumda. Bu görsellerde ön plana çıkan ise yeni akıllı cihazda 4.3 ya da 4.5 inç genişliğinde bir ekran bulunacağı oluyor. Ayrıca bu ekranın Super Amoled özelliği bünyesinde barındırması da, dikkat çeken diğer Okumaya devam et Samsung Gingerbread Galaxy 2 Yolda Mı?

Samsung Orion Yongası Telefonlara Taşınıyor

Samsung gelişimini tamamladığı Orion yongasını tamamladı ve yakında hizmete sokmaya kara verdi.

Orion yongası üzerinde çift çekirdekten oluşan 1 GHz Cortex A9 işlemci ve dört çekirdekten oluşan Mali 400 grafik işlemci yer alıyor. ARM tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen konsferansın ana konusunu ise Orion yongası oluşturdu. Konferansta Orion yongası, Linux tabanlı Linaro ve Android 2.2 Froyo bulunan cihazlarda tanıtıldı. Yapılan konferans içeriğinde tanıtılan Orion’un birtakım eksik yönleri olduğu ortaya çıktı. Örneğin hala geliştirme Okumaya devam et Samsung Orion Yongası Telefonlara Taşınıyor

Yepyeni Cep Telefonları!

Yeni işletim sistemi Windows Phone 7 ile sağlam bir adım atan Microsoft, cep telefonu piyasasını her zaman zorlamaktan yana olduğunu söylüyor.

Fakat bu yeni girişin karşısında ise oldukça güçlü bir rekabet söz konusu. Piyasaya sürülen yeni ürünler tam anlamıyla birbirinden farklı fiyatlarda, birbirinden çok farklı özellikler ve tasarımlar ile kullanıcılarına sunuluyor.
Geçtiğimiz zamanlarda piyasaya sürülen modeller arasında ise Windows Phone 7 logosu taşıyan Samsung Omnia 7, HD7 HTC, LG Optimus 7th gibi ilgi gören cep telefonları oldukça dikkat çekiyor. Tam gaz yola devam eden Android ve aynı zamanda Desire Z, HD ready gibi modeller de göze çarpıyor. Okumaya devam et Yepyeni Cep Telefonları!

Samsung Galaxy i5503 Çıktı

Dünyanıın önde gelen telefon üreticilerinden biri olan Samsung firması, sosyal bir tarz yansıtan i5503 Galaxy 550’yi 550 Lira satış fiyatıyle birlikte Türkiye pazarına çıkardığını bildirdi.

Android işletim sistemi kullanan bu model, Social Hub desteğiyle birlikte kullanıcıların sosyal ağ bilgilerini, rehberdeki kişilerin telefon, email, fotoğraf gibi bilgilerini özel bir merkezde depolayarak, tek bir kanal üzerinden ulaşabilmelerine olanak sağlıyor.

Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarla çok içli dışlıysanız, Samsung’un bu modeli ile birlikte çok kolay bir şekilde profil güncellemelerinizi gerçekleştirebilir, arkadaş listenizdeki kişileri görebilir ve bu kişilerle sohbet edebilirsiniz. Özellikle en büyük avantajı kuşkusuz tüm bu saydığımız şeylerin tek bir çatı altından yapılıyor olması. Samsung Galaxy i5503 ile birlikte organize ettiğiniz partileri veya gezileri Facebook’ta yayınlayabilir, o anda olduğunuz mekanı yada adresi Foursquare aracılığıyla yayınlayabilir hatta çektiğiniz mobil fotoğraflarıda çok kolay bir şekilde Flickr adresine yükleyerek paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S Çok Popüler

Samsung firmasının en son çıkarmış olduğu Galaxy S modelinin bir milyon satış rakamını geçmesinin ardından henüz 1 ay geçmişti ki yeni bir haber daha geldi.

Cep telefonu satış tarihinde çok az sıklıkla gördüğümüz bir hızla popülerleşen Galaxy S, şimdi de beş milyonluk satış oranını geçmiş gözüküyor. Bunun yanında satışların hepsinin servis sağlayıcıları üzerinden olmamasının ve normal telefon satışları üzerinden olmasının artısı çok daha büyük.

Yurt dışında çoğu servis sağlayıcıları tarafından satışa sunulan Samsung Galaxy S, firmanın bu yeni dönem politikasının ne kadarda başarılı olduğunu göstermiş oldu. Kullandığı Super AMOLED ekran ve Touchwiz 3.0 versiyonlu kullanıcı ara yüzüyle dikkat toplayan bu telefon, son derece de faydalı donanımsal özellikleri barındıyor. Dört inç boyutundaki büyük ekranı, 1 GHz gücündeki işlemcisi ve en önemlisi de Android işletim sistemiyle kullanıcıların yeni gözdesi olmaya aday.

SAMSUNG F480 CEP TELEFONU

Samsung yeni modeli f480 ile piyasadaki itibarını korumayı başardı telefonun en önemli özelligi teknoloji ile tasarımı buluşturmasıdır. Özel hazırlanmış olan tuş takımı ise telefona dahada güzel bir hava katmıştır. Telefonun 5 mp kamerası ise telefonu elinizden düşürmemeniz için önemli bir etken.