Sony Ericsson Xperia X10’a Multi Touch

Sony Ericsson Xperia X10 modeline 2011 yılının başlarında multi touch özelliği getirmeyi planlıyor. Uzun süredir model üzerinde yapılan yorumlarda cihazın bamzı konularda eksik olduğu ortaya sürülüyordu. Ve ön plana çıkan eksiklikler arasında multi touch özelliğinin bulunmaması yer alıyordu.

Yapılan yorumlar ve şikayetler üzerine Sony Ericsson’un, Xperia X10 modeline multi touch özelliği eklemeyi düşündüğü belirtildi. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bu eklentinin bütün Xperia X10 modellerine getirileceğini belirten Sony Ericsson, bu konuda Okumaya devam et Sony Ericsson Xperia X10’a Multi Touch

Lifeview 85 $’dan Satılacak

Birçoğumuz iPhone gibi geniş ve renkli ekrana sahip bir cep telefonu kullanmak isteriz. Fakat Sony Ericsson firması bu görüşe karşı çıkanları düşünmüş olacak ki, Lifeview adında resimde gördüğünüz ufak aleti tasarlamış.

Bu senenin sonunda veya 2011 senesinin ilk ayında 85 dolarlık fiyatıyla piyasaya çıkacak olan Lifeview, aslında şekil olarak 1.3 inç genişliğinde küçük bir ekrana benziyor. Yaptığı iş ise, Android işletim sistemine sahip Xperia X10 serisi cep telefonları ile senkronizasyon kurup birçok işlemi telefonunuzu cebinizden bile çıkarmadan gerçekleştirmenizi sağlamak. Senkronizasyonu Bluetooth yardımıyla kuran cihaz, gelen aramaları görmenizi, Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlarda olan güncellemeleri takip etmenizi ve kolay bir şekilde mp3lerinizi dinlemenize olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra aparat Xperia cep telefonunu baştan sona tarayarak uyumlu olan yazılımları buluyor ve onlar üzerinde de size seçim imkanı sunuyor.

OLED teknolojisiyle birlikte tasarlanan Lifeview, telefon ile 10 metre mesafeden bağlantı sağlayabiliyor. Kutuda aparatla birlikte birde bileğinize takmanız için bir bileklikte sizi bekliyor olucak.