Turkcell 3G Avrupadan Daha Hızlı

Televizyon izlerken mutlaka rastlıyorsunuzdur.  Gösterilen Turkcell 3G reklamlarında ülkemizdeki 3G hızının Avrupa’dan daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Turkcell, IRIS Telekom tarafından yapılan ölçümlerde, Nisan-Mayıs 2010 tarihleri arasında Londra, Berlin, Paris, Trabzon, İstanbul ve Diyarbakır’da yapılan testlerde Turkcell 3G hızının “ortalama mobil internet hızında” 15 operatör arasında birinci olduğunu açıkladı. Buna göre Turkcell hem veri indirme dediğimiz “download” hem de veri yükleme dediğimiz “upload” işinde birinci oldu. Ölçümler havaalanlarında, turistik bölgelerde, alışveriş merkezlerinde, şehir içi yollarda gibi yerlerde yapıldı.

Birincilik IRIS Telekom tarafından teyit edildi. Böylece Turkcell’in Avrupa’nın en yüksek hızlı 3G bağlantı servisine sahip olduğu belgelenmiş oldu.

Turkcell bu birinciliğini haklı olarak gösteriyor. Turkcell’in bu ölçüm ile, Türkiye’deki rakiplerine karşı çok önemli bir avantaj elde ettiği inkar edilemez. En büyük rakibi olan Vodafone’nin “tecrübeliyiz” kozuna karşı Turkcell de bu kozunu oynamaktan çekinmeyecek.